14-15 листопада 2018 р. відбулася IX науково-практична конференція «Мультимедійні технології в освіті та інших сферах діяльності», організатором якої є кафедра комп’ютерних мультимедійних технологій Навчально-наукового інституту комп’ютерних інформаційних технологій.

Цього року конференція набула міжнародного розголосу. До організаційного комітету приєдналися: Джордж Хагері, президент коледжу Бікона штату Нью-Гемпшір (США); Філіпп Флурі, заступник директора Центру DCAF (Швейцарія); Матей Таняш, декан відділу педагогічних наук Академії спеціальної педагогіки ім. Марії Гжегожевської (Республіка Польща); Божена Сєрадзька-Базюр, завідувач кафедри наук про родину Академії «Ігнатіанум» (Республіка Польща); Войцех Велскоп, проректор з організації навчання та якості освіти Вищої школи бізнесу і наук про здоров’я (Республіка Польща).

Пленарне засідання розпочав директор ННІКІТ, доктор технічних наук, професор В. В. Козловський.

У рамках конференції відбулася презентація книги «Ратай українського ефіру. Спогади про Миколу Охмакевича». До наукової аудиторії звернувся перший заступник голови Київської організації Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст України В. В. Пасак. Він вручив кафедрі КММТ та студентам, які розробили макет та реставрацію оригінальних фотоматеріалів цього видання, подарункові екземпляри книги.

Тривалі стосунки пов’язують кафедру з Українським мовно-інформаційним фондом НАН України, який очолює академік НАН України, доктор технічних наук, професор В. А. Широков. Під час конференції було проголошено, що у рамках наукового співробітництва кафедра КММТ ННІКІТ включена до числа членів-учасників державної цільової програми на 2018 – 2028 роки – «Всеукраїнський лінгвістичний діалог», спрямованої на забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя, створення єдиного культурного простору України та збереження цілісності культури.

У секційних засіданнях взяли участь більше ніж 30 викладачів та 70 студентів з Інституту інформаційних технологій та засобів навчання НАПН України, НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця та інших вищих навчальних закладів та наукових установ України.

Фото

У великій читальній залі Науково-технічної бібліотеки Національного авіаційного університету 09 листопада 2018 року зібрався дружній колектив Навчально-наукового інституту комп’ютерних інформаційних технологій аби долучитися до всеукраїнського диктанту національної єдності, який був приурочений до Дня української писемності й мови!

Офіційне гасло цьогорічного заходу — #пишеморазом! Найголовніше, що метою заходу було не стільки написання диктанту, а прагнення об’єднання навколо мови! Ні одна мова у світи не є настільки милозвучною в усіх своїх проявах як українська мова! А тому ми закликаємо плекати, шанувати і любити рідну мову!

Фото

Відбулась робоча зустріч керівництва Навчально-наукового інституту комп’ютерних інформаційних технологій Національного авіаційного університету з представниками компанії лідера в сфері розробки програмного забезпечення ЕПАМ СИСТЕМС.

В процесі обговорення питань співпраці було визначено перелік конкретних заходів щодо реалізації укладеного між НАУ та ЕПАМ СИСТЕМС договору про співробітництво. Значну увагу приділено питанням наближення до вимог практики змісту підготовки фахівців в сфері інженерії програмного забезпечення.

Наприкінці зустрічі представникам НАУ було вручено подарунковий сертифікат на передачу від ЕПАМ СИСТЕМС обчислювальної техніки для її використання у навчальному процесі та наукових дослідженнях ННІКІТ.

Фото

25 жовтня 2018 року відбулось Урочисте засідання кафедри вищої та обчислювальної математики ННІКІТ НАУ, присвячене 85-річчю створення кафедри вищої математики Київського авіаційного інституту.

На час свого заснування Київський авіаційний інститут складався з кафедри двигунів, кафедри льотної експлуатації, а також кафедр математики, фізики та теоретичної механіки.

На Урочистому засіданні були присутні директор ННІКІТ В. Козловський, заступники директора, завідувачі кафедр, колектив кафедри вищої та обчислювальної математики та викладачі з інших кафедр.

Завідувач кафедри вищої та обчислювальної математики, професор В. Денисюк зробив доповідь, в якій представив основні етапи розвитку кафедри, а також основні здобутки.

Дирекція ННІКІТ привітала колектив кафедри і побажала нових педагогічних звершень!

Фото

25–26 жовтня 2018 р. у Навчально-науковому інституті комп’ютерних інформаційних технологій (ННІКІТ) відбулася Х Міжнародна науково-технічна конференція «Інтелектуальні технології лінгвістичного аналізу», присвячена актуальним проблемам комп’ютерної лінгвістики та штучного інтелекту. В роботі конференції взяли участь представники Інституту космічних досліджень та Інституту проблем реєстрації інформації Національної академії наук України, Державного космічного агентства України, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Національного університету «Києво-Могилянська академія», Інституту інформаційних досліджень провінції Шандунь Академії наук КНР тощо.

Пленарне засідання відкрив директор ННІКІТ д. т. н., проф. Козловський В. В, який підкреслив, що у наш час, коли світове суспільство інформатизації поступово трансформується у суспільство знань, проблеми інтелектуальних технологій набувають особливу вагу та актуальність. Суспільство знань – це суспільство, в якому знання виступають основним вирішальним чинником інтелектуального, культурного, економічного, соціального і політичного розвитку країни та стають продуктивною силою разом з працею і капіталом.

На пленарному засіданні були заслухані доповіді докторів наук, професорів Яценко В. О. (Інститут космічних досліджень НАНУ), Ланде Д. В. (Інституту проблем реєстрації інформації НАНУ), Глибовця М. М. із співавторами («Києво-Могилянська академія») та ін. В роботі секцій конференції «Теорія та методологія інтелектуальних мовно-інформаційних систем», «Комп’ютерна технологія порівняльного аналізу електронних текстів», «Теорія та технологія інформаційного пошуку», «Методи системного моделювання» взяли участь більше ста науковців, викладачів та студентів НАУ, інших навчальних закладів та наукових установ.

Фото

З нагоди святкування 85-річчя Національного авіаційного університету 09 жовтня 2018 року у Навчально-науковому інституті комп’ютерних інформаційних технологій відбулася зустріч директора ННІКІТ Валерія Козловського, проректора з науково-педагогічної роботи Національного університету «Львівська політехніка» Романа Коржа та директора Німецько-українського освітнього Центру Дениса Невінського.

У ході тристоронньої ділової розмови були обговорені питання щодо налагодження співпраці задля забезпечення інноваційного розвитку ННІКІТ, залучення студентів та викладачів у роботу круглих столів, семінарів, та програм обміну.

Надіємося на подальшу плідну співпрацю задля досягнення спільних цілей по підготовці висококваліфікованих фахівців.

Фото

8-го жовтня пройшов турнір з міні-футболу «Кубок 11 гуртожитку», організований СР гуртожитку. На футбольному полі зустрілись команди студентського самоврядування ННІКІТ СР та ТОС. У напруженій боротьбі перемогу з рахунком 3:1 здобула команда студрадівців. Обидві команди показали чудову гру, подарувавши море емоцій вболівальникам.

Кращим бомбардиром турніру, з 3-ма забити м’ячами, став капітан команди СР – Олександр Дудко. Кращим гравцем турніру став Ігор Герасимчук.

Організатори вдячні всім хто прийняв участь у турнірі, вболівальникам та всім хто створював спортивне свято в цей день!

Фото змагань